КОНТАКТИ
Кіцманьська Мicька Рада ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ Шипинецький ліцей Кіцманської міської ради Чернівецького району Чернівецької області
Головна > Історія Закладу > Історія та сьогодення Шипинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Кіцманської міської ради
Історія Закладу

Історія та сьогодення Шипинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Кіцманської міської ради

01-09-2020, 23:05

Вітчизно моя!
 
Така древня, як Троя,
 
Така молода ти, розрадо моя!
 
Живемо  з тобою,
 
Живемо тобою
 
Висока і мудра
 
Шипинська земля!
 
 Так писали про нашу землю всесвітньо відомий  археолог – дослідник Олег Кандиба-Ольжич та випускник Шипинської школи,  поет, член Національної спілки письменників України  Василь Місевич.
 
         Шипинці… Коли будь-хто почує назву цього населеного пункту, то мимоволі зринають у його пам’яті героїчні сторінки з нашого минулого. У 14 столітті це звичайне село було центром автономної територіальної одиниці під назвою «Шипинська земля», яка займала територію теперішньої Північної Буковини. Це село поетів і музикантів. Тут живуть творці багатьох прекрасних народних пісень, легенд, переказів. Це одне з найстаріших сіл у районі. Перша писемна згадка про нього стосується 1433 року.
 
        Шипинці  постійно перебувають у полі зору археологів та істориків. Ще 1937 року доктор археології, він же відомий поет Олег Кандиба, який писав поезії під псевдонімом Ольжич, видав німецькою мовою монографію «Мистецтво і знаряддя неолітичного села Шипинців», а в 1997 році наш Земляк Омелян Масикевич опублікував велику працю «Шипинська земля».
 
        Історичні  події, що мали тут місце, відтворено і в художній літературі. На цю тему Михайло Івасюк написав роман «Турнір королівських блазнів». (1994)
 
        Протягом тривалого часу жителі Шипинців не мали можливості здобувати освіту.  До відкриття державної школи в Шипинцях існувала приватна школа-дяківка.  Державна  школа  була відкрита восени 1857 року у звичайній селянській хаті,  поблизу церкви. Вона була четвертою в повіті.
 
       1905 року  Шипинці  мали вже шестирічку  -  другу школу в повіті після Кіцманя.
 
       1912   -  семирічна школа.
 
       1961  -  восьмирічна школа.
 
       В 1987 році побудовано нове приміщення, школа стала середньою
 
          Зараз в школі навчається 244 учнів:
 
           І ступінь        -   93
 
          ІІ ступінь        -  113
 
          ІІІ ступінь        -   38   

ПЕРЕЙТИ ДО РОЗДІЛУ ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ →